Блог

ASROCK Z87 OC FORMULA - TEST

До пред неколку години Asrock беа познати по производство на евтини матични плочи, најчесто хибридни со поддршка на Intel и AMD процесори, DDR1 и DDR2 меморија и сл. Последниве години се покажаа во сосема друго светло, со производсто на моќни хај-енд матични плочи, кои добија многу добри рецензии од гејмери и оверклокери.

Во продолжение е тест на една таква матична плоча. Се работи за ASROCK Z87 OC FORMULA матична плоча наменета за екстремен оверклок. Во продолжение е тест, со бенчмарк и чартови за плочата

Прочитајте повеќе...

 

 

 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00