ИТ Новости - Хардвер

Cooler Master Nepton 240M - Видео рецензија

Во ова видео ке го прегледаме горенаведениот продукт 

ДД.ТВ видео рецензии на хардвер и ИТ опрема на Македонски Проект на ДДКом Сите компоненти се од најголемата онлјан продавница ДДСтор.МК

* Фабрички наполнет со течност за ладење, а потоа запечатени и тестирани - нема потреба од одржување.
* CM - самостојно дизајнираната пумпа гарантира најдобар проток на вода и системски перформанси.
* Поголемите цевки и радијатор обезбедуваат супериорни перформанси.
* Ексклузивни двојни 120mm вентилатори за исфрлање на големи количини на топлина низ ладилникот.
* Уникатно LED осветлување.

Доколку сте заинтересирани за него еве Link

Еве го и линкот до видеото: https://www.youtube.com/watch?v=pCT7gU7COuk


SSD рецензија Kingston V300 VS Samsung 850 EVO

Кратка споредба на соодносот цена-перформанси на најпродаваните SSD-иња кај нас 
Двата SSD уреди се од 120GB 

 

Повеќе: SSD рецензија Kingston V300 VS Samsung 850 EVO

Samsung Galaxy Note 3 во три нови фабрички бои

Samsung објави три нови палети на бои за Galaxy Note 3 фаблетот. Во суштина, само една боја е потполно нова Merlot Red, останатите две се нијанси на популарните Jet Black и Clasic White. Кај овие модели задржана е базичната боја а менети се оквирот, камерата, тастатурата. Се очекуваат кај нас февруари 2014. Спецификациите и цените ќе останат исти.

Прочитај повеќе...

 

Sony Playstation 4 најбрзо продавана играчка конзола

Статистиките за продажба на конзоли за играње, Sony го назначија со титула најбзо-прдавана играчка конзола во историјата на Англија. Sony отсекогаш бил многу популарен бренд во англија, дури со market share прилижен на Microsoft. Според некои постари статистики има продадено 185000 PlayStation 4 конзоли, со што ги надмина Xbox One, PS3 и Xbox 360.

Ова паралелно се одразува и на продажбата на игрите за конзолата. Најпродавани се Call of Duty, Fifa, 14, Battlefield...

Прочитај повеќе...

sony_ps4


Нов модел на Sapphire Radeon R9 270 Boost OC

Компанијата Sapphire го најави новиот модел на Radeon R9 270, овојпат со фабрички оверклокувана едиција Boost OC. Изгледот на графичката е идентичен со R9 270 Dual-X, со тоа што работниот такт на проесорот е 920 MHz односно 945 MHz. Цената се очкува да биде околу 180 долари.

Прочитај повеќе...
 

Sapphire Radeon R9 270 Boost OC