Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №120 Armor 11th GEN

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - MS Armor V710 Midi Tower
• Процесор  Intel® Core™ i9-11900F Processor (16M Cache, up to 5.20 GHz)
• Напојување - DeepCool DQ750ST 80+ Gold Black 750W
• Матична Плоча - Gigabyte MB 1200 B560 HD3 rev 1.0
• Mеморија - Kingston Fury Beast CL16 DIMM 32GB DDR4 3200MHz

• Кулер за процесор - Cooler Master Universal H412
• SSD - Kingston A2000 250GB SSD

• HDD - 1TB SATA3
• Графичка картица - GeForce GTX1660Ti 6GB

• Гратис тастатура и маус

Датум на склопување - 18.11.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

120.1.jpg

Повеќе: Клиентска Конфигурација №120 Armor 11th GEN

Клиентска Конфигурација №119 Genesis 10Gen

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Natec Genesis Irid 505 Gaming ARGB ATX Midi Tower Case
• Процесор - Intel Core i5-10500 Comet Lаke Six Core 3,1GHz LGA 1200 12MB
• Напојување - Cooler Master MWE 650W Bronze - V2 230V, 80+
• Матична Плоча - GigaByte B460M AORUS Pro LGA1200 DDR4 2933MHz SATA3
• Mеморија - 2x Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz Black RGB 16Gbit
• SSD - Kingston A2000 500GB M.2 (2280) PCIe NVMe SSD
• Графичка картица - MSI GeForce GTX 1050Ti GamingX 4GB GDDR5

• Монитор - 2x Acer Nitro 23.8" VG240YBIIX Gaming IPS ZeroFrame

• WEB Камера - Logitech HD C505 720p w/mic 960-001364

Датум на склопување - 17.02.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 119.jpg

Повеќе: Клиентска Конфигурација №119 Genesis 10Gen

Клиентска Конфигурација №118 Black BeQuiet!

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Be Quiet! Pure Base 500 ATX Mid Towet w/Window Black BGW34
• Процесор - AMD Ryzen 7 5800X Eight-Core 3.9GHz AM4 36MB BOX
• Напојување - GigaByte PSU 850W 80+ Gold
• Матична Плоча - GigaByte X570 AORUS Elite AM4 DDR4 4000MHz OC SATA3 2xM.2
• Mеморија - 2x Kingston HyperX XMP Predator CL17 RGB 16GB DDR4 3600MHz
• SSD - Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD PCI-E NVMe MZ-V7S1T0BW

• HDD - Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200rpm WD10EZEX
• CPU Cooler -  Xigmatek Aurora 240, 2h120mm AT120 ARGB Fan
• Графичка картица - Сопствена од клиент (3070)

• Подарок - DD GamingSet

• Монитор - Asus VG249Q TUF Gaming Wide

Датум на склопување - 02.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 118.jpg

Повеќе: Клиентска Конфигурација №118 Black BeQuiet!

Клиентска Конфигурација №117 BeQuiet! Gen.10

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Pure Base 500DX ATX Mid-Tower 3x140mm PureWings 2 ARGB Led
• Процесор - Intel i7-10700K 3.8GHz up to 5.1GHz, no fan box, Coffee Lake
• Напојување - GigaByte Power Supply 750W 80+ Gold Modular
• Матична Плоча - GigaByte Z490M LGA1200 DDR4 4400MHz OC SATA3
• Mеморија - Kingston HyperX Fury Black 32GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM (kit of2)
• SSD - Kingston A2000 250GB M.2 PCIe NVMe SSD, 3D NAND

• HDD - Toshiba P300 1TB 7200rpm, 64MB Cache SATA3, 6.0Gb/s
• CPU Cooler -  BeQuiet! Shadow Rock 3, intel 1200/2066/115*/BK005
• Графичка картица -

•Оперативен систем - Microsoft Windows 10 Home 64-bit English, DVD

Датум на склопување - 02.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 117.jpg

Повеќе: Клиентска Конфигурација №117 BeQuiet! Gen.10

Клиентска Конфигурација №116 Dark Base Ryzen9

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Dark Base 700 ATX Mid-Tower
• Процесор - AMD A4 Ryzen 9 Box, 3900X, 3.8GHz
• Напојување - GigaByte Power Supply 750W 80+ Gold Modular
• Матична Плоча - GigaByte X570 GamingX AM4 DDR4 4000MHz
• Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black 32GB DDR4 32000MHz
• SSD - Samsung NVME 512GB 970Pro
• CPU Cooler - BeQuiet! Dark Rock TF, Intel 775/115*, AMD AM2 (+)/A
• Графичка картица - VGA AS TUF-GTX1650-o4GD6-P-Gaming

• Монитор - Dell P2720D 27" LED 16:9 2560x1440, IPS, HDMI, DP, 5ms, 2xUSB 2.0

Датум на склопување - 01.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 116.jpg

Повеќе: Клиентска Конфигурација №116 Dark Base Ryzen9