БЕКАП Решение

 

ЕКОНОМИЧНО, СИГУРНО И БРЗО БЕКАП РЕШЕНИЕ

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Решение за мали и средни компании без договор за одржување

●  Бекап сервер со капацитет од 1TB

  • Дневен бекап на Вашите критични податоци
  • Image на сите Ваши компјутери (методологија и алатка со која во рок од 2 часа добивате нов реинсталиран систем во случај на паѓање на Вашиот Windows/Linux

●  Конфигурација со сите потребни програми за најдобра и најефикасна безбедност на Вашите податоци

●  File Server, сервер каде можете на едно место да чувате податоци и сите да имаат пристап до нив. Делење на сите Ваши документи само со оние кои Вие ќе одредите

●  FTP сервер. Имајте пристап до сите Ваши податоци од било кое место на планетава преку Интернет.

Со ова решение добивате уред сервер со капацитет од 1ТВ, комплетна инсталација и конфигурација на уредот према сите ваши потреби за правње бекап резервни копии на Вашите податоци како и за секојдневна употреба на истиот со еднократно плаќање.

Забелешка: ДДКОМ секогаш ќе ви стои на располагање за било кои други решенија за кои ќе имате потреба.

Веб страницата користи колачиња за да Ви овозможиме најдобро корисничко искуство. Прочитајте повеќе

OK

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00