ИТ Новости - Хардвер

Cooler Master Nepton 240M - Видео рецензија

Во ова видео ке го прегледаме горенаведениот продукт 

ДД.ТВ видео рецензии на хардвер и ИТ опрема на Македонски Проект на ДДКом Сите компоненти се од најголемата онлјан продавница ДДСтор.МК

* Фабрички наполнет со течност за ладење, а потоа запечатени и тестирани - нема потреба од одржување.
* CM - самостојно дизајнираната пумпа гарантира најдобар проток на вода и системски перформанси.
* Поголемите цевки и радијатор обезбедуваат супериорни перформанси.
* Ексклузивни двојни 120mm вентилатори за исфрлање на големи количини на топлина низ ладилникот.
* Уникатно LED осветлување.

Доколку сте заинтересирани за него еве Link

Еве го и линкот до видеото: https://www.youtube.com/watch?v=pCT7gU7COuk


Samsung Galaxy Note 3 во три нови фабрички бои

Samsung објави три нови палети на бои за Galaxy Note 3 фаблетот. Во суштина, само една боја е потполно нова Merlot Red, останатите две се нијанси на популарните Jet Black и Clasic White. Кај овие модели задржана е базичната боја а менети се оквирот, камерата, тастатурата. Се очекуваат кај нас февруари 2014. Спецификациите и цените ќе останат исти.

Прочитај повеќе...

 

Sony Playstation 4 најбрзо продавана играчка конзола

Статистиките за продажба на конзоли за играње, Sony го назначија со титула најбзо-прдавана играчка конзола во историјата на Англија. Sony отсекогаш бил многу популарен бренд во англија, дури со market share прилижен на Microsoft. Според некои постари статистики има продадено 185000 PlayStation 4 конзоли, со што ги надмина Xbox One, PS3 и Xbox 360.

Ова паралелно се одразува и на продажбата на игрите за конзолата. Најпродавани се Call of Duty, Fifa, 14, Battlefield...

Прочитај повеќе...

sony_ps4


Нов модел на Sapphire Radeon R9 270 Boost OC

Компанијата Sapphire го најави новиот модел на Radeon R9 270, овојпат со фабрички оверклокувана едиција Boost OC. Изгледот на графичката е идентичен со R9 270 Dual-X, со тоа што работниот такт на проесорот е 920 MHz односно 945 MHz. Цената се очкува да биде околу 180 долари.

Прочитај повеќе...
 

Sapphire Radeon R9 270 Boost OC

Веб страницата користи колачиња за да Ви овозможиме најдобро корисничко искуство. Прочитајте повеќе

OK

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00